Beskrivning

bandavskrapare för heta miljöer

– Finskrapan som klarar up till 180°C.

TST finskrapa är en värmetålig bandavskrapare tillverkad för att monteras i heta miljöer, så som asfaltverk, gjuterier m.m. En rejäl och stabil konstruktion i stål med hårdmetall avskraparlist, som tål Arbetstemperaturer upp till +180º.

Ställbara fjäderben ser till att rätt tryck mot bandet upprätthålls, vilket förenklar service och minskar underhållsbehovet.

Finskrapan monteras under drivtrumman.

Ytterligare information

Vikt 2,23188 kg
ArtikelnrBandbreddBalklängdSkrapbredd
TST-FI05005001200440
TST-FI06506501350550
TST-FI08008001500660
TST-FI100010001650880
TST-FI120012001800990
TST-FI1400140019501210
TST-FI1600160021001430
TST-FI1800180022501650

Varukorg

0
image/svg+xml

Fortsätt handla